۳ اخلاق سمی که افراد موفق ازش اجتناب میکنند

 

یکی از جمله های مورد علاقه ام از جیم ران هست که میگه : ” شما میانگین ۵ نفری هستید که با انها بیشترین زمان رو میگذرونید” این جمله ، چشمان من رو بر روی واقعیت باز کرد که ما همون مردمی هستیم که باهاشون بیرون میریم.دوستانی  که بهشون تماس میگیریم ، تمام این افراد روی تصمیماتی که ما میگریم موثر هستند. و بنابراین موجب موفقیت ویا عدم موفقیت ما میشن.

متاسفانه ، کسی ما رو برای بهتر شدن هول نمیده، بعضی از آدما متوقف میکنن مارو از طریق دنبال کردن آرزوهامون یا طوری صحبت میکنن که ما ریسک نکنیم و ما همیشه قادر به تشخیص اتفاقاتی که داره اطرافمون میوفته نیستیم. بنابریان این خیلی مهمه که از بعضی از آدما دوری کنید و آکاهانه انتخاب کنید که با چه کسانی وقت میگذرونید تا بتونید زمان وقت گذروندنتون رو با بعضی از افراد محدود کنید.مثل این چنج اخلاق شما باید ازشون دوری کنید وقتی که به دنبال محقق کردن اهدافتون هستید.

۱-شکایت کردن

شکایت کننده ها ، ادمایی هستن که همیشه در مورد اینکه چقدر زندگیشون بده و یا  شغلشون ویا هر چیز دیگه ای شکایت میکنن.اونها به طور دائم به خاطر همه چیز ناله میکنن و اما هیچوقت کاری در مورد اونها انجام نمیدن.

بودن در کنار افرادی که همیشه شکایت میکنن ، میتونه براتون عوارض بدی داشته باشه – ممکنه شما هم شروع به شکایت کردن بکنید و قبل از اینکه بفهمید موضوع از چه قراره بهش  عادت کنید و اون تفکرات منفی رو برای خودتون اتخاذ کنید.یادتون باشه ، بدبینی ، مسری است. پس با این وجود چه دلیلی بازم میتونه وجود داشته باشه که دفه ی بعدی کنار یه فردی که همیشه شکایت میکنه بنشینید.

۲- موکول کردن

اینها مربوط به کسانی میشود که به سری از کارای خاصشون رو در زندگی به بعدا موکول میکنند و لازم نمیبینن که برای هر چیز، کاری کنن.و حس میکنن مردم اطرافشون همیشه برای چیزی بهشون مدیونن.اونها همچنین کسانی هستند که سعی میکنن باشما خارج از آنچه که آرزوهایتان است صحبت کنند.

این طرز فکر میتونه برای کسانی که میخوان به موفقیت برسن ، کشنده باشه. این چینین چیزی میتونه ، انگیزه و اراده ی شما رو به راحتی بکشه.

این رو بدون :  اگه میخوای زندگی خوبی داشته باشی ، باید این اخلاق رو در خودت ایجاد کنی.

تو یا هر کس دیگه  نباید کارای الانتون  رو به هیچ زمان دیگه ای موکول کنید.

۳- شک و تردید

شک و تردید میتونه باعث سقوط شما بشه—در حالی همون شرایط میتونستید به رویاهای بزرگتون گوش کنید. ولی شک و تردید باعث شد که شما به اون فکر نکنید و به نظرتون اون ایده ها اصلا خوب نباشن حتی امیدی هم که میتونستید داشته باشید رو ازتون میگیرن و هدفی که دارید رو به چشمتون چیز عجیب و غریبی جلوه میدن.

به عنوان کسی که به دنبال آرزوهای خودش هست ، این مورد میتونه خیلی براتون دلسرد کننده باشه.بنابراین شناسایی افراد مردد در اطرافتون میتونه فوق العاده تاثیر گذار باشه در رسیدن شما به موفقیتتون.

به همین ترتیب ، این فوق العاده مهمه که افراد حامی رو در اطرافتون حفظ کنید.افرادی که به شما هنگامی که روحتون کم میشه انگیزه و انرژی میدن تا دوباره با قدرت حرکت کنید و به راهتون ادامه بدید.

بنابراین اطرافتون رو پر کنید از افرادی که شما رو برای دنبال کردن اهداف و رویاهاتون تشویق میکنن.در هر صورت بخش بزرگی از موفقیتتون به اون بستگی داره.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)
2017-12-17T15:24:42+00:00

درج دیدگاه