پانزده گام برای بازاریابی موفق

بازاریابی محصولات، همیشه از اهمیت زیادی برخوردار بوده، به همین علت استفاده از روش های قدیمی و منسوخ بازاریابی صرفا زحمات شما را دو چندان می کند. با من همراه باشید تا با هم شیوه های جدید و موثر بازاریابی موفق را بررسی کنیم.

نکته مهم اینجاست که در متن زیر، علاوه بر آشنایی با روش های جدید و کارآمد، با شیوه های منسوخ و غیرکارآمد بازاریابی نیز آشنا خواهید شد که می تواند راهنمای خوبی برای نبایدهای بازاریابی باشد.

شیوه های موثر در بازاریابی
شیوه های زیر در طول زمان و در انواع مختلف بازارها و تجارت ها تست شده اند و می توانند راهنمای فوق العاده ای برای شما باشند. اگر قصد استفاده از چند استراتژی را دارید بهتر است آنها را از لیست زیر انتخاب کنید :

برای سایت های مختلف مقاله بنویسید

این شیوه ی مورد علاقه ی من در بازاریابی برای یک فروشگاه اینترنتی است. شیوه ی کار این است که با سایت های مختلف تماس بگیرید و تمایل خود را برای نوشتن یک مقاله ی تخصصی برای سایت شان اعلام کنید. با این روش قادر خواهید بود تا با استفاده از لینک سایت خودتان در متن مقاله، تجارت خود را به مشتریان معرفی کنید. در واقع، این یک بازی برد برد است. آن سایت، یک مقاله ی خوب و جذاب برای افزایش بازدیدهای خود دریافت می کند و شما بازاریابی موفقی را با استفاده از سئو یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر برای فروشگاه اینترنتی تان دست و پا کرده اید.

در وبلاگ ها به عنوان نویسنده ی مهمان پست بگذارید
این شیوه نیز مشابه شیوه ی قبلی است اما تمرکز ویژه ای روی وبلاگ ها دارد. نکته ی مهم این است که وبلاگ نویسان همیشه دنبال متون خاص و باکیفیت برای وبلاگ خودشان می گردند. آنها را قانع کنید که قادر هستید یک متن جالب را برای وبلاگ شان بنویسید به طوریکه افراد زیادی را جذب کند. با انجام این کار می توانید لینک های تبلیغاتی خود را در متن بگنجانید و به این ترتیب یک شیوه ی عالی برای بازاریابی را تجربه کنید.

افرادی را جذب کنید که در ازای نوشتن نقد برای محصولات شما، هدیه دریافت کنند
یک شیوه ی موثر برای بازاریابی استفاده از قدرت اشانتیون و هدیه است به طوریکه افرادی بتوانند در ازای نوشتن یک نقد جالب در مورد کسب و کار و یا محصولات شما هدیه ای دریافت کنند. این شیوه، هزینه ی بیشتری دارد اما در درازمدت در میزان فروش شما موثر خواهد بود، مخصوصا اگر نظرات نوشته شده در مورد محصولات تان مثبت باشد.

خدمات و محصولات سایر شرکت ها را به دیگران توصیه کنید
اگر از محصولات یک شرکت خاص لذت می برید سعی کنید که با آن شرکت تماس گرفته و به آنها پیشنهاد نوشتن یک مقاله و معرفی نامه در مورد محصولشان را بدهید. در صورت تایید آنها، متن شما در سایتشان قرار می گیرد که طبیعتا لینکی از سایت تان نیز در آن متن قرار خواهد گرفت. بهتر است تنها در مورد محصولاتی مقاله بنویسید که واقعا از استفاده از آنها لذت می برید. در صورت ضعیف بودن محصول و یا شرکت (حتی با وجود رنکینگ بالا) ، به اعتبار شرکت شما نیز لطمه وارد می شود.
سئوی سایت خود را بهبود ببخشید
لینک دهی در سایت تنها زمانی موثر خواهد بود که رنکینگ سایت شما با توجه به کلیدواژه و محتوای فروشگاه و سایت شما بالا برود. زمانی را برای تحقیق روی این کلیدواژه ها و عبارت های مورد جستجو در دنیای وب صرف کنید. پس از انجام این کار، جذب لینک برای سایت تان را توجه با این مورد انجام دهید. در صورتی که در ابتدای مسیر زمان زیادی را صرف این کار کنید، در درازمدت نتیجه ی بسیار مطلوبی عابد شما خواهد شد.

با انتشار مطالب مختلف در فروشگاه اینترنتی تان، به مرجعی در حرفه خود بدل گردید
استفاده از مطالب مختلف در سایت، باعث ارتباط افراد زیادی با سایت شما خواهد شد. سایت شما می تواند به عنوان یک منبع اصلی و راهنما برای خریداران تلقی شود که این مورد به افزایش اعتماد مشتری نسبت به فروشگاه و سایت شما می افزاید و در دراز مدت باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

از تولید کننده ها بخواهید شما را به عنوان فروشنده ی مورد اعتماد خود معرفی کنند

بسیاری از کارخانجات و تولیدی ها، بخشی با عنوان “کجا خرید کنم” یا “فروشندگان” دارند، پس تلفن را بردارید و با تولیدکننده ی خود تماس بگیرید. قبل از تماس مطمئن شوید که سایت شما از نظر محتوا و کیفیت قابل رقابت با سایر وبسایت های لیست شده می باشد.  جدا از بحث بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر، از طریق انتشار لینک تان در وب، متوجه خواهید شد که بازدیدکنندگانی که از طریق این سایت ها وارد می شوند، پتانسیل بیشتری برای خرید دارند.

email symbol on row of colourful envelopes

از لیست ایمیل های تبلیغاتی استفاده کنید

قانع کردن یک مشتری قدیمی برای خرید دوباره از فروشگاه شما ساده تر از جذب یک مشتری جدید است. در صورتیکه به مشتری  خود خدمات خوبی ارائه داده باشید، اعتماد مشتری را جلب کرده اید و از یک بار خرید موفق مشتری می توانید برای ترغیب شان به خرید دوباره استفاده نمایید. با ذخیره آدرس ایمیل خریداران قبلی قادر خواهید بود، با فشردن یک دکمه، شانس فروش تان را بیش از پیش افزایش دهید.

در فروم ها یا تالارهای گفتمان فعالیت بیشتری داشته باشید

در صورت وجود فروم هایی که از نظر محتوا با فروشگاه اینترنتی شما هماهنگ باشند، تلاش کنید فعالیت مناسبی را در آنها داشته باشید. در صورت انجام این کار بهتر است قانون اول بازاریابی را به خاطر داشته باشید. هیچ کس به تجارت شما اهمیتی نمی دهد. اگر از فروم ها به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کنید باید به خاطر داشته باشید که همیشه عده ای وجود خواهند داشت که قصد تخریب برند شما را دارند. پس بهتر است به جای این کار از فروم ها به عنوان ابزاری برای انتقال دانش و اطلاعات خود و پاسخ به پرسش مشتریان استفاده کنید. بعد از به دست آوردن جایگاه قابل اطمینان در این فروم ها می توانید در بخش امضای خود، لینک فروشگاه اینترنتی تان را قرار دهید. بخش امضای اکثر فروم ها تاثیر مستقیمی در سئوی سایت شما نخواهند داشت اما در صورت کمک مفید به سایر کاربران، عده ای را از طریق لینک امضای خود به صفحه ی فروشگاهتان هدایت می کنید.

به پرسش های کاربران در وبسایت های “پرسش و پاسخ” جواب دهید
پاسخ دادن به پرسش کاربران در وبسایت هایی نظیر Yahoo Answers می تواند شما را به عنوان یک متخصص معرفی کند. اگر پاسخ های شما به اندازه ی کافی خوب باشند می توانید عده ی دیگری از کاربران را به سایت خود هدایت کنید.

social.media_

شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای مطلع کردن دنیا نسبت به تجارتتان هستند. اما برای فروش اولیه بهتر است تمرکز خود را روی تکنیک های موثر برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر قرار دهید. ممکن است از خود بپرسید که آیا شبکه های اجتماعی نقش مهمی در برنامه ی بازاریابی من دارند؟ بدون شک همین طور است. به نظر من شبکه های اجتماعی می توانند ابزاری قوی برای ارتباط با مشتریان باشند و به شما برای شکلگیری ذهنیت هدفمند جامعه کمک کنند. با برداشتن گام های اولیه و ایفا کردن نقشی فعال، قادر به ساخت پایگاه قدرتمندی در شبکه های اجتماعی برای تجارت خود خواهید بود.

البته در این مورد نیز استثناهایی وجود دارد. اگر قصد فروش محصول خاص و خلاقانه ای را دارید، قادر خواهید بود که با استفاده از شبکه های اجتماعی مشتری های خوبی را برای محصول خود پیدا کنید. این تا وقتی خوب است که شما قادر به تست و تایید محصول خود باشید. اما متاسفانه افراد زیادی فکر می کنند که حتما باید در سطح گسترده ای در شبکه های اجتماعی به تبلیغ و بازاریابی بپردازند در حالیکه حتی خودشان هم اطلاعات کافی در مورد نتایج آن ندارند.

بازاریابی مقاله ای
بازاریابی مقاله ای که یک شیوه ی سنتی بازاریابی است اینگونه تعریف می شود : نگارش یک مقاله و ارسال آن به ده یا دوازده سایت.
 اعتراف می کنم که برخلاف اوایل شروع کارم در دنیای تجارت آنلاین که مخالف استفاده از این روش بودم ( و حتی نتایج کمی را از آن گرفتم ) ، اکنون استفاده ی هوشمندانه از آن به عنوان یک استراتژی را به شدت توصیه می کنم.

تبلیغات چاپی
 در صورتی که یک فروشگاه اینترنتی را اداره می کنید، ضرورت استفاده از تبلیغات چاپی کاهش پیدا می کند. این شیوه  هزینه ی زیادی دارد و به سختی قابل ردیابی می باشد. پس بهتر است تمرکز اصلی خود را روی بهبود سئو و شیوه های بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو نظیر گوگل قرار دهید.

قرار دادن کامنت در وبلاگ ها
قرار دادن کامنت در وبلاگ ها تنها در صورتی جوابگو خواهد بود که در وبسایت های اصلی و مرتبط با فعالیت سایت شما انجام گیرد، در غیر این صورت نتیجه ای در بر نخواهد داشت. پس خیال بهبود سئو با استفاده از این روش را از سرتان بیرون کنید. در این صورت شما تنها وابسته به کلیک بازدیدکننده ها روی لینک های تبلیغی موجود در نظرتان خود هستید.

تبادل لینک

بدون شک شما تا کنون با کسانی برخورد داشته اید که به شما پیشنهاد تبادل لینک را داده اند. امروزه دیگر تبادل لینک به احتمال زیاد توسط گوگل شناسایی می شود . تاثیر مثبتی نخواهد داشت، پس وقت خود را بیهوده تلف نکنید.
Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-04-15T11:18:45+00:00

درج دیدگاه