فیلم‌های رکورددار نامزدی جوایز اسکار در قرن 21

 شش فیلم بی‌نظیر قرن حاضر بیشترین نامزدی جوایز اسکار را نصیب خود کردند.

 

1- لا لا لند – 14 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

کارگردان این اثر برای دومین بار به عنوام بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد و اگر به همین صورت ادامه پیدا کند می‌توان امید داشت که به یکی ار بزرگترین رکوردداران این عرصه تبدیل شود این فیلم یک فیلم موزیکال و فانتزی است و بازیگران اصلی آن اما واتسون و رایان گاسلینگ هستند که هر دو برای نقش آفرینی در این فیلم برنده جایزه اسکار شدند.

 

2- ارباب حلقه ها – 13 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

ساخته فاخر و هزینه بر پیتر جکسون که به موفقیت بزرگی در گیشه رسید توانست 13 نامزدی در اسکار سال 2001 را بهدست آورد.این فیلم برگرفته از رمان جی ار ار تالکین نویسنده انگلیسی است که بسیاری از منتقدان نظرات مثبت و منفی به آن داشتند بود . هرچند نتوانست هیچ کدام از جوایز اصلی را کسب کند ولی بی شک این فیلم یکی از ماندگارترین آثار سینمایی جهان است.

 

3- سرگذشت عجیب بنجامیتن باتن – 13 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

شخصیت اصلی این فیلم الهام گرفته از یک داستان کوتاه اثراف. اسکات فیتزجرالد است. نویسنده‌ای که فیلم‌های مشهور دیگری مثل گتسبیب بزرگ هم از داستانهای او الهام گرفته شده است. این فیلم به کارگردانی دیوید فینچر به موفقیت‌های بسیاری چه در گیشه و چه در کسب جوایز هنری به دست آورد برد پیت و کیت بلانشت بازیگران اصلی این فیلم هستند. سرگذشت عجیب بنجامیتن باتن با بازخورد مثبت منتقدین نیز روبرو شد و توانست 13 نامزدی اکار را کسب کند.

 

 

4- لینکلن – 12 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

وقتی بهترین کارگردان جهان استیون اسپیلبرگ با یکی از بهترین بازیگران جهان برای ساخت فیلمی در مورد مشهورترین رئیس جمهور آمریکا همکاری کنند قطعا بهترین فیلم ممکن ساخته می‌شود. لینکلن توانست 12 نامزدی اسکار را از جمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند.

دنیل دی لوئیس برای بازی در این فیلم توانست سومین اسکارش را دریافت کند و تبدیل به تنها بازیگری شود که سه جایزه اسکار برای نقش اول مرد را دارد. دی لوئیس فیلمی را قبول نمی‌کند ولی اگر قبول کند بی‌شک بیشترین جوایز ممکن را برای آن به دست می آورد.

 

5- سخنرانی پادشاه – 12 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

این فیلم بر اساس زندگی پرینس آلبرت پادشاه انگلستان است که دچار لکنت زبان است. سخنرانی پادشاه محصول بریتانیا به کارگردانی تام هوپر است. کالین فرث نقش پادشاه و جفر راش نقش پزشک پادشاه را ایفا می‌کنند. این فیلم توانست دوازده نامزدی اسکار را به دست آورد و جایزه بهترین فیلم بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند.

 

6- از گور برخاسته – 12 نامزدی

 

کدام فیلم‌های قرن 21 رکورددار بیشترین نامزدی جوایز اسکار شدند؟

الخاندرو ایناریتو کارگردان مکزیکی هالیوود به دنبال موفقیت‌های پیشین خود در قرن حاضر توانست برای این فیلم نیز تاریخ‌ساز شود. ایناریتو که جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم مرد پرنده‌ای در کارنامه خود داشت این بار بر اساس یک داستان واقعی فیلمی درام و مهییج و البته سخت و دردسر ساز را ساخت.

لئوناردو دیکاپریو بازیگر اصلی این فیلم بود که بالاخره توانست بعد از نامزدی‌های بسیار جایزه اسکار را در سن 41 سالگی کسب کند. دی‌کاپریو گیاه‌خوار برای بازی در این فیلم مجبور شد جگر خام گاومیش بخورد، روش‌های درمانی قدیمی بیاموزد، آتش درست کند و به دو زبان بومی آمریکایی صحبت کند. او بازی کردن در این فیلم را سخت‌ترین تجربه زندگیش می‌داند. دامنل گیلسون و تام هاردی از دیگر بازیگران این فیلم بودند.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2017-10-16T06:12:51+00:00

درج دیدگاه