سوفیا کاپولا کارگردانی «فیری لند» را برعهده گرفت

سوفیا کاپولا قصه کتاب پرخواننده «فیری‌لند:خاطره پدرم» را تبدیل به فیلم سینمایی می‌کند. شرکت فیلم‌سازی آمریکن ژئوتروپ امر تولید فیلم را به عهده دارد.

بنابر گزارش سینماباکس به نقل از فارس، این کتاب را که با تحسین منتقدان ادبی روبرو شد،‌ آلیسیا آبوت نوشته و حال و هوایی درام و شرح حال‌گونه دارد.

فرانسیس فورد کاپولا پدر سوفیا کاپولا امتیاز تولید نسخه سینمایی قصه کتاب آبوت را چند ماه قبل برای شرکت فیلم‌سازی خود خریداری کرد.

فیلم‌نامه اقتباسی این درام اجتماعی پرتنش را سوفیا کاپولا با همکاری اندرو دورهام (همکار قدیمی و دائمی خود) می‌نویسد. کار نگارش این فیلم‌نامه بزودی شروع می‌شود.

کتاب آلیسیا آبوت اوایل سال جاری میلادی روی پیش‌خوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفت و خیلی زود، تبدیل به یکی از موفق‌ترین آثار ادبی فصل شد.

قصه کتاب از زبان نویسنده تعریف می‌شود و نوعی شرح‌حال و بازگویی خاطرات قدیمی (مربوط به دورانی نوجوانی آبوت) به حساب می‌آید.

این قصه خانوادگی در پس زمینه تغییرات فرهنگی و اجتماعی شهر سان‌فرانسیسکو در دو دهه هفتاد و هشتاد میلادی اتفاق می‌افتد.

بخش مهمی از قصه مربوط به دوران قبل و بعد از ظهور پدیده ایدز می‌پردازد. بحران مربوط به ایدز نه تنها توجه جهانیان را به خود جلب کرد، بلکه زندگی استیو آبوت پدر نویسنده کتاب را هم گرفت.

به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، استیو آبوت یک شاعر مدرن بود که مرگ وی باعث تحقیق بیشتر درباره بیماری مرموز و تازه‌وارد ایدز شد.

سوفیا کاپولا درباره کتاب آبوت می‌گوید:« آن را دوست دارم. یک قصه خانوادگی گرم و لطیف را تعریف می‌کند و دیدگاه دختری را تعریف می‌کند که پدرش را بسیار دوست دارد. هر دوی آن‌ها در سان فرانسیسکوی دهه هفتاد میلادی بزرگ شده و رشد می‌کنند.»

این فیلم‌ساز ۴۴ساله سینما به این نکته اشاره می‌کند که قصه کتاب فضای خوبی را برای تولید فیلمی جذاب و تماشایی فراهم می‌کند.

از آلیسیا آبوت هم نقل قول شده که از ساخت فیلمی سینمایی توسط سوفیا کاپولا استقبال می‌کند و بر این باور است که او می‌تواند فیلمی قابل قبول از کتاب وی ارائه دهد.

فیلم‌نامه فیلم قرار است برای اوایل فصل تابستان سال چدید میلادی آماده شود. کلید فیلم‌برداری فیلم هم در همان ایام زده خواهد شد.

سوفیا کاپولا این روزها هم زمان با نوشتن فیلم نامه اقتباسی فیلم، کار انتخاب دو بازیگر اصلی آن را هم شروع کرده است.

وی در سال ۲۰۰۳ برای «گم شده در ترجمه» جایزه اسکار بهترین فیلم نامه را گرفت. او نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردان هم برای این فیلم بود.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-04-15T10:40:26+00:00

درج دیدگاه