Loading...
ساخت استاپ موشن2019-02-18T12:51:14+00:00

استاپ موشن

استاپ موشن (پویانمایی) یکی از روشهای قدیمی ساخت انیمیشن است که در آن طرحها و یا اشیاء در هر حرکت عکسبرداری شده و در انتها تصاویر به هم اتصال داده می شوند.

ساخت موشن گرافیک

استاپ موشن یکی از روشهای انیمیشن سازی است که در آن شیئی را به صورت فریم به فریم حرکت می دهند و از آن تصویر می گیرند. معمولا در این سیستم دوربین ثابت است. پس از تصویر برداری یا عکس برداری تصاویر در کنار هم قرار داده شده و حرکت را پدید می آورند.

اگر در انیمیشن سازی در حالت استاپ موشن از عناصری مانند عروسکها و اشیاء ، وسایل خانه و گیاهان استفاده شود بدان استاپ موشن گفته می شود اما اگر استاپ موشنی از انسان یا مدلهای واقعی بهره ببرد بدان پیکسلیشن Pixilation می گویند.

اگر به برخی از کارتونهای کودکان توجه کنید، مثلا بره ناقلا که اشیاء آن عروسکهای خمیری هستند، از تکنیک استاپ موشن برای ساخت آنها استفاده شده است. به اینگونه استاپ موشن ها که از گل رس یا خمیر برای ساخت اشیاء و حرکت استفاده می کنند انیمیشن خمیری یا کلیمیشن نیز گفته می شود. از دیگر کارتونهایی که استاپ موشن هستند کارتون لگو، پت و مت می توان نام برد.

ساخت موشن گرافیک

اکنون پس از گذشت ۱۰۰ سال از شروع کار این تکنینک، استاپ موشن از محبوبیت فراوانی برخوردار است و فیلم سازان بزرگ به ساخت اینگونه آثار می پردازند. از آثار استاپ موشنی برجسته می توان به انیمیشن ماری و مکس را که در سال ۲۰۰۹ به کارگردانی آدام الویت ساخته شد اشاره کرد.

بدین منظور کانون تبلیغات دیجیتال تصویر نوین با تیمی مجرب و خبره آماده ساخت استاپ موشن های حرفه ای برای کمک در تبلیغات و رونق کسب و کار شماست با ما تماس بگیرید .

ویژگی های استاپ موشن

ویژگی های کانون تبلیغات دیجیتال تصویر نوین در ساخت تیزر های استاپ موشن

تولید سریع

هزینه نسبتا کمتر

جذابیت بیشتر

اعمال تغییرات نا محدود

برای ساخت استاپ موشن موفق باید قواعد مربوط به آن را رعایت کنیم، برخی از این قواعد عبارتند از:

 

استفاده از تکنیک تهیه ی یک مجموعه از تصاویر ثابت، که قبل از تبدیل شدن به سکانس فیلم، در صحنه ی هر یک از آن ها تغییرات لازم اعمال شده باشد.

استاپ موشن ساخته شده باید  قادر به القاء توهم نوری در بیننده باشند که به موجب آن بیننده تاخیر آهسته ای در دیدن تصاویر تجربه کند، چشم ها در فواصل بین تصاویر ثابت به طور طبیعی پر می شوند و توهم حرکت تصاویر در مغز ایجاد می گردد.

نیاز به آنالیز دقیق زمان برای هر حرکت ویژه وجود دارد.

در انیمیشن استاپ موشن نور پردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سازنده  با نور، نقاشی و رنگ آمیزی می کند. صحنه و کاراکتر به خودی خود تنها نیمی از بیان و حالت احساسی داستان را بیان می کنند.

در خاتمه باید گفت استاپ موشن امروزه از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار است و در ساخت انیمیشن های داستانی، جلوه های ویژه در سینما و حتی در صنعت تبلیغات چه در تبلیغات تلوزیونی و چه در تبلیغات موجود در وب سایت ها جایگاه ویژه ای دارد و مخاطبین زیادی را به خود جذب می کند و در ذهن بیننده اش باقی می ماند.

 برخی نمونه کار ها

برخی مشتریان ما

ارتباط با ما

راه های ارتباطی کانون تبلیغات دیجیتال تصویر نوین

آدرس

تهران
ستارخان ، خسرو شمالی
برج بهاران طبقه ۱۳ واحد ۴

ایمیل

info@tasvirnovin.com
sale@tasvirnovin.com
ceo@tasvirnovin.com

شماره های تماس

۰۹۱۲-۹۱۵۴۳۳۱
۰۲۱-۴۴۸۵۶۵۳۷

Sending
User Review
0 (0 votes)