جدیدترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی دنیا

مقدمه:

تبلیغات شکلی از ارتباطات است که معمولآ برای ترغیب کردن مشتری ها برای خریدن یا مصرف بیشتری از محصولی یا سرویس خاصی صورت می گیرد.

تبلیغات های متفاوتی تاکنون برای فروش و شهرت محصولات مختلف در سراسر جهان ساخته شده اند. در همین راستا بسیاری از اوقات تبیلغات به غیر از پیام تبلیغی خود اطلاعاتی واقعیی نیز در اختیار می گذارد. تمامی رسانه های اصلی و عمومی دارای تبلیغات هستند از جمله تلویزیون, رادیو, سینما, مجلات, روزنامه ها, بازی های ویدیویی, اینترنت, کیف های خرید و تابلوهای اعلانات.

در عصر حاضرکه مفاهیم ارتباطات رقابت، مشتری گرایی و … با هم پیوند خورده است. تبلیغات به عنوان عنصری از آمیخته بازاریابی، نقش محوری در حفظ و بقاء سازمان از طریق شناساندن و معرفی محصولات ایفا می کند، چرا که تبلیغات به عنوان یکی از ابزارهای شناخته شده بازاریابی برای گسترش و نفوذ در بازار است. تبلیغات بازرگانی بدلیل اینکه واسطه بین تولیدکننده و مصرف کننده است موجب رونق فروش می شود و رونق فروش گسترش تولید ، افزایش سطح درآمد ملی را بهمراه خواهد داشت. از طریق دیگر، نهادهای اقتصادی، تجاری و اجتماعی رسانه ها را به عنوان ابزاری برای گسترش حوزه نفوذ و جذب مخاطبان و مشتریان کالاها، محصولات، خدمات، اندیشه ها، عقاید خود مورد حمایت قرارداده اند و در این بین تلویزیون به عنوان گسترده ترین رسانه جمعی می تواند حامل مناسب در اطلاع رسانی و جهت دار کردن عقاید و خواسته هاباشد به شرطی که بتوان با بهره گیری از ویژگیهای منحصربه فرد تلویزیون در مقایسه با سایر رسانه ها-ارتباط اثربخشی با مشتریان برقرار کنیم که در نهایت می تواند به حفظ و توسعه بازارهای هدف منجر گردد. تحقیق حاضر با عنوان اثربخشی تبلیغات تلویزیونی بر فروش محصولات درصد اثبات تاثیر تبلیغات تلویزیونی بر فروش محصولات است.

هوشيارانه بايد به تبليغات نگاه كرد:

تكنولوژي به سرعت در حال پيشرفت است، چرخ‌هاي صنعت بي‌وقفه مي‌گردند. هر روز محصولاتي تازه جاي محصولات قبلي را پشت ويترين‌هاي جهان مي‌گيرند تا راه‌هاي رسيدن به هدف را كوتاه‌تر كنند و زندگي را آسان‌تر.

شما چه ميزان از وقت‌تان را صرف شناخت محصولات تازه مي‌كنيد؟ اصلاً عقربه‌هاي ساعت چنين فرصتي را به شما مي‌دهند؟ بيشتر مردم، زمان كافي براي شناخت محصولات جديد ندارند و اگر رسانه‌ها نباشند كه محصولات جديد را تبليغ كنند مسلما از قافله پيشرفت دنيا عقب مي‌مانند.

قلب تپنده فروش، تبليغات است و كشف همين حقيقت باعث شده است توليدكنندگان مبالغ كلاني را صرف آگاهي‌رساني درباره محصولات‌شان به مخاطبان كنند. در اين ميان هنوز تلويزيون پرمخاطب‌ترين رسانه جهان به حساب مي‌آيد و تبليغاتش بيشتر از انواع ديگر تبليغ، افكار عمومي را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد.

تاثير تبليغات بر جامعه :

امروزه مقوله تبليغات و بازاريابي چنان توسعه يافته كه به يكي از فرايندهاي مديريت بازار تبديل شده است. تبليغات نه تنها در شكل مثبتش مي‌تواند كالاهاي مورد نياز مردم را به آن‌ها بشناساند، بلكه گاهي در شكل منفي مي‌تواند كالاهايي را كه جامعه به آن‌ها نياز ندارد را طوري به مردم معرفي كند كه آن‌ها احساس كنند اين كالاها نيازهايي اساسي هستند .

بنابراين تبليغات گاهي نيازهاي واقعي فرد را پاسخ مي‌دهد و گاهي نيز نيازي پنهان را يا حتي عدم نياز را در فرد به عنوان يك نياز واقعي به او معرفي می‌كند تا جايي كه شخص احساس مي‌كند اگر آن كالا را نداشته باشد به شخصيت اجتماعي اش لطمه وارد مي‌شود.
به اين ترتيب تبليغات و بازاريابي در جهت مفيد قادر است نيازهاي احساس شده را به نيازهاي واقعي و نيازهاي شوق انگيز را به نيازهاي انگيزه‌مند تبديل كند و حتي نيازهاي پنهان را آشكار نمايد. در جهت مضر هم باعث مي‌شود نيازهاي كاذب به عنوان نيازهاي واقعي رخ بنماياند و افراد را به سمت خريدي كه مورد نيازشان نيست هدايت كند. بگذاريد در اين زمينه مي توانيم مثالي بزنيم؛ چندين دهه پيش در امريكا، سرمايه‌داران از طريق بازارگردي به عنوان يكي از شاخه‌هاي مديريت بازار، به اين نتيجه رسيدند كه گروهي از سياهپوستان امريكايي درآمدهاي بالايي كسب مي‌كنند و ثروتمند شده‌اند.
آن‌ها بلافاصله به مديران بخش بازاريابي نتيجه پژوهش‌شان را اعلام كردند و اين مديران هم از شمار زيادي از شيمي‌دان‌ها و داروسازها خواستند شروع به ساختن لوازم آرايشي كنند كه براي پوست سياه‌پوست‌ها مناسب باشد. آن‌ها اين لوازم آرايشي را توليد كردند و با تبليغات كاري كردند كه پس از مدتي اين لوازم به نوعي نياز و وسيله‌اي براي كسب شخصيت اجتماعي در ميان سياهپوستان تبديل شد؛ به گونه‌اي كه حتي اين القاي نياز از مرزهاي امريكا نيز گذشت و سياهپوست‌هايي كه در كشورهاي ديگر زندگي مي‌كردند خواهان اين لوازم آرايشي براي به دست آوردن وجه اجتماعي شدند؛ تا جايي كه حتي كساني كه پولي نداشتند وام گرفتند تا از اين لوازم استفاده كنند.
پس مي‌بينيد كه سرمايه‌دار در اين مثال با كمك بازارگردي و سپس تبليغات، نوعي محصول كم‌اهميت را به عنوان شاخصي مهم براي كسب تشخص اجتماعي و نيازي حياتي معرفي كردند كه از نان شب هم واجب‌تر بود!
در واقع تبليغات در سه لايه عمل مي‌كند؛ در لايه اول بر شخص تاثير مي‌گذارد و كاري مي‌كند كه او پس از مشاهده تبليغ به شدت به كالايي كه تبليغ شده است احساس نياز ‌كند و براي به دست آوردنش بكوشد. اين تلاش‌ها بلافاصله به خانواده منتقل مي‌شود و خانواده هم جامعه را تحت تاثير قرار مي‌دهد.
تبليغات وجه مثبت ديگري هم دارد و آن وقتي است كه رنگ فرهنگي به خود مي‌گيرد؛ يعني رسانه‌ها بر فرهنگ‌سازي از طريق تبليغات متمركز مي‌شوند كه تأثيري شگفت‌انگيز در سطح اجتماع دارد.
تبليغ نوعي پيام است و بالطبع رسانه با توجه به ماهيتش مي‌تواند اين نوع پيام را نيز به مخاطب منتقل كند. فكر مي‌كنيد اين تعبير صحيح باشد كه در ميان همه رسانه‌ها، تبليغاتي كه از تلويزيون، به عنوان محبوب‌ترين نوع رسانه، پخش مي‌شود تاثيرگذاري بيشتري بر افكار عمومي دارد؟
مسلماً هر چه تبليغ دقيق‌تر و اثرگذارتر باشد گرايش افراد به سمت كالايي كه تبليغ شده موثرتر است و از آنجا كه رسانه ديداري تأثيرگذاري بيشتري نسبت به رسانه‌هاي ديگر بر مخاطبانش دارد، تبليغاتش نيز بيشتر مخاطبان را مشتاق خريد مي‌كند.
هنوز امکان دسترسي به كامپيوتر و به‌خصوص اينترنت براي همه خانواده‌ها ميسر نيست و به همين دليل تلويزيون همچنان نقش مهمي در متأثركردن مخاطبان دارد.
تبليغ در تلويزيون به حدي براي سرمايه‌داران در سراسر جهان مهم است كه در كشورهاي خارجي حتي صاحبان كالاهايي كه تبليغ‌شان ممنوع است نيز مي‌كوشند راهي براي خود در تلويزيون پيدا كنند؛ مثلاً حتما مي‌دانيد كه تبليغ سيگار بر اساس قوانين در تلويزيون‌هاي خارجي ممنوع است و اگر كسي كالاهاي مضري از اين دست را تبليغ كند سازمان‌هاي مردمي و دولتي از او شكايت مي‌كنند و آن شخص باید جريمه بسيار سنگيني را بپردازد.
به ياد دارم كه چندين سال پيش در امريكا توليدكنندگان سيگار وينستون نتوانسته بودند از سود سرشار فروش بيشتر اين محصول مضر بگذرند و با آگاهي از تاثير اعجاب‌انگيز تبليغ در تلويزيون، تصميم داشتند به هر طريق شده آن را با استفاده از اين رسانه تبليغ كنند؛ به همين دليل دست به كار عجيبي زدند. در اين تبليغ جواني مي‌آمد و مي‌گفت: «سيگار نكشيد ! حتي اگر وينستون باشد!» منظور اين است كه آن‌ها از طريق اين حربه در قالب آگهي ضدسيگار سعي مي‌كردند سيگارشان را از طريق تلويزيون تبليغ كنند و به شكل پنهان بگويند وينستون از سيگارهاي ديگر بهتر است.
شرکت های بزرگ و کوچک و فروشگاه‌هایی که می‌خواهند به کسب و کار خود توسعه دهند و آرزوی افزایش مشتریان خود را دارند چگونه می‌توانند مخاطبان خود را بسوی خود جذب کنند؟ این سوالی است که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم.
بازاریابی و تبلیغات اینترنتی اولین و بهترین پیشنهاد متخصصان و کارشناسان در تمام دنیا و بخصوص در کشورهای پیشرفته است.اولین قدم که طراحی سایت است، دیگر موضوع جدیدی نیست و همه مدیران در همان شروع فعالیت خود این کار را انجام می‌دهند. اما باید توجه داشته باشید که مخاطبان شما از آدرس وب‌سایت شما خبر ندارند و شما برای باخبر کردن‌شان باید برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید.
همچنین بسیار مهم است که وب‌سایت شما یک نسخه مخصوص موبایل داشته باشد و چه بهتر که یک برنامه اندروید و iOS آيفون هم داشته باشید تا مشتریان شما در هر زمان و براحتی بتوانند از خدماتتان استفاده کنند. حال برای باخبر کردن مخاطبان باید برنامه‌های خود را برای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی شروع کنید؛
جدیدترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی دنیا:
۱. تبلیغات بصورت بنرهای انیمیشن در چند وب سایت پربازدید که البته هزینه‌های بالایی هم دارد.
۲. اگر قدرت پرداخت هزینه‌های سنگین را ندارید می‌توانید تبلیغات بنری خود را توسط سایت‌های تبلیغات کلیکی انجام دهید تا تبلیغات شما با هزینه مورد نظرتان در چندین سایت پربازدید نمایش داده شود؛ این سیستم تبلیغات در بسیاری از کشورها توسط شرکت گوگل و با عنوان AdWords و AdSense انجام می‌شود و در ایران توسط شرکت های زیادی انجام می‌گیرد.
۳. تبلیغات متنی در سایت‌های با رنک بالای گوگل؛ البته حتما توجه داشته باشید که اگر لینک تبلیغات بصورت نوفالو باشد تقریبا هیچ تاثیری ندارد و البته لازم است برای تاثیر گذاری بهتر حداقل یک‌سال بصورت مستمر ادامه پیدا کند که در این صورت در ارتقا رتبه سایت شما در نتایج گوگل هم موثر است.
۴. تبلیغات در گوگل قطعا یکی از موثرترین روش‌های تبلیغاتی است که متاسفانه در ایران هم از طرف شرکت گوگل و هم از طرف سیستم فیلترینگ ایران تحریم شده است.
۵. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز یکی از هدفمند‌ترین و موثرترین روش‌های آنلاین مارکتینگ است که متاسفانه همانند تبلیغات گوگل در ایران غیر قابل استفاده است.
۶. تیزرهای تبلیغاتی خلاقانه با نمایش در شبکه‌های ویدئو آنلاین، یکی از جدیدترین و بهترین روش‌ها است که با کمترین هزینه می‌تواند تاثیرگذاری بسیاری داشته باشد.
۷. ایمیل مارکتینگ، تبلیغات بسیار هدفمند که درصورتی که برای بانک ایمیل مخاطبان خود ارسال کنید بسرعت نتایج موثر آن را خواهید دید.
۸. تبلیغات در برنامه‌های اندروید و iOS آيفون برای شرکت هایی که اپلیکیشن موبایل یا سایت با نسخه مخصوص موبایل دارند، بهترین روش است.
۹. رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری با لینک به سایت شما می‌تواند هم از نظر برندسازی و هم از نظر SEO برای سایت شما بسیار مفید باشد.
۱۰. درج آگهی رایگان لینک‌دار در سایت‌های نیازمندی‌ها برای بهینه سازی سایت در نتایج گوگل یکی از روش‌های سنتی و موثر تبلیغاتی است.
۱۱. روش جدیدی برای فروش بهتر محصولات فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد که در اروپا و آمریکا توسط سایت آمازون و در ایران توسط وب‌سایت ویرلن ارائه می‌شود ، که در این روش وب‌سایت آمازون محصولات فروشگاه‌ها را در سایت خود قرار می‌دهد و کاربران با کلیک بروی آن به وب سایت اصلی فروشنده لینک می‌شود و خرید از آنجا انجام می‌شود.
۱۲. فروش محصولات و خدمات از طریق سایت تخفیف و خرید گروهی یکی از جدیدترین و کم هزینه‌ترین روش‌های تبلیغاتی است که هم اکنون در ایران نیز اجرا می‌شود.
۱۳. نکته آخر این که ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی، انجمن ها و وبلاگ‌ها و بروزرسانی روزانه آن نیز ضروری محسوب می‌شود.

دیجیتال مارکتینگ (اینفوگرافیک)

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی الکترونیک نوعی از بازاریابی است که از طریق ابزارهای الکترونیکی مانند رایانه ، تلفن هوشمند و … منتشر شده و از طریق آن به جذب مخاطب پرداخته می‌شود. این نوع تبلیغات در بسترهای الکترونیکی همانند وبسایت، برنامه های موبایل، پست الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی نمایش داده می‌شوند.
ویرلن در این مقاله با استفاده از یک اینفوگرافیک به بررسی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌پردازد:
طراحی سایت:
وب‌سایت هویت برند شما در فضای آنلاین است؛ راه اندازی وبسایت با طراحی و کاربری مناسب برای کاربران، مرحله اول از موفقیت دیجیتال مارکتینگ است.
طراحی ریسپانسیو:
۶۷ درصد کاربران وب‌سایت ها، علاقۀ بیشتری به سفارش در سایت‌های دارند که سازگار با موبایل هستند.
تعداد صفحات:
وب‌سایت شرکت‌هایی که بیشتر از ۳۰ صفحه هستند، هفت برابر بازدید بیشتری نسبت به سایت‌هایی که ۱۰ صفحه هستند، دارند.
آنالیز دیتا:
شش درصد از میانگین بودجه مارکتینگ برای آنالیز دیتا مصرف می شود؛ تا شما مطمئن شوید هزینه‌ای که کرده‌اید به صورت درست مصرف شده است.
تجارت الکترونیک:
تجارت الکترونیک اشاره دارد به تکنیک‌هایی که بازدیدکنندگان خود را تشویق به خرید سرویس و محصولات می‌کنند.
نرم‌افزار موبایل:
اشخاصی که دارای اسمارت‌فون هستند و اپلیکیشن برند شما را دانلود کرده‌اند ۴۰% بیشتر از محصولات و سرویس‌های شما خریداری می‌کنند.
پیام کوتاه:
۹۸ درصد از پیام‌های ارسالی باز می شود؛ ۹۰ درصد استفاده کننده‌های موبایل پیام کوتاه خود را در ۱۵ دقیقه اول بعد از ارسال باز می کنند.
بازاریابی بیرونی
تبلیغات موبایلی:
پیش‌بینی می‌شود درآمد تبلیغات موبایل در سال ۲۰۱۷ به میزان ۴۲ میلیارد دلار برسد.
ایمیل مارکتینگ:
۸۹ درصد از بازاریابان می‌گویند ایمیل اصلی‌ترین راه برای رهبری کمپین‌هاست.
نمایش تبلیغات:
۲۴٫۷ درصد از کاربران آنلاین آمریکا تبلیغات را مشاهده می‌کنند.
پرداخت کلیکی:
۶۴٫۶ درصد از پرداخت‌های کلیکی باعث به ثمر رسیدن تبلیغات هدفمند می‌شود.
بازاریابی داخلی
بهینه سازی موتورهای جستجو:
۷۰ درصد لینک‌هایی که از جستجو کلیک می خورند، به مسیر درست هدایت می شوند.
لینک‌های معرفی شده:
۶۵ درصد از تجارت جدید شرکت‌ها از لینک‌های معرفی شده بدست می‌آید.
بازاریابی توسط تولید محتوا
محتوا اصلی‌ترین بخش مارکتینگ است؛ محتوای خوب شامل ویدئو، عکس و مطلب مناسب در مورد برند شماست.
تبلیغات وایرال ویدئو
بعد از تماشای ویدئو تبلیغاتی و بازاریابی یک برند، محصولات آن شرکت ۱۲ درصد بیشتر خریداری می‌شود.
بلاگ
بلاگ ۴۳۴ درصد بیشتر از صفحه اصلی سایت و ۹۷ درصد بیشتر از لینک های تبلیغاتی بازدید دارد.
اینفوگرافیک
تجارت‌هایی که از اینفوگرافیک استفاده می کنند ۱۲ درصد ترافیک بیشتری نسبت به کمپانی‌هایی که اینفوگرافیک استفاده نمی کنند، دارند.
پخش زنده در سایت و وبینار
۶۱ درصد از بازاریابانی که B2B کار می‌کنند، اعتقاد دارند وبینار از پرتأثیرترین تاکتیک‌های بازاریابی است.
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی پرقدرت‌ترین پلتفرم برای رونق بخشیدن به تجارت شما هستند.
۸۲ درصد از مشتریان می گویند فیسبوک جای مناسبی برای ایجاد جذابیت یک برند.
۴۴ درصد بازاریابان مشتری‌های خود را از توئیتر بدست می‌آورند.
۵۰ درصد ترافیک موبایل از ویدیوهای یوتیوب است.
۲۱ درصد از پست‌های پربازدید پینترست سبب خرید آن محصول می‌شود.
۶۴ درصد از اشخاصی که از لینکدین بازدید می‌کنند به سایت شرکت شما مراجعه خواهند کرد.
رویکردها و روش های مختلفی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد. این مهم است که هر روش را بشناسیم تا بتوانیم نتایج آنها را مقایسه کنیم. این فهرست روش‌های بازاریابی آنلاین را به شما معرفی می‌کند:
یک نفس عمیق بکشید. نمی‌خواهیم این فهرست طولانی برایتان خسته کننده باشد!
• بازاریابی شخصی: این نوعی از بازاریابی در سطح شخصی است و شامل مواردی مانند اطلاع دادن به شبکه روابط و دوستانتان، تهیه بیزینس کارت و غیره می‌شود.
• بازاریابی مقاله: به معنای نوشتن مقاله و ارسال کردن آن به دایرکتوری‌های مربوط به مقاله در وب است. وقتی که شما مقاله‌ای می‌نویسید به شما این امکان داده می‌شود که یک پیوند ورودی به سایت خودتان در بخش بیوگرافی نویسنده بگذارید. افرادی که به دنبال اطلاعات می‌گردند می‌آیند و مقاله‌ی شما را می‌خوانند. اگر برای آنها جالب باشد برای کسب اطلاعات بیشتر، از سایت شما بازدید خواهند کرد. بازاریابی مقاله روش بسیار خوبی برای ساختن پیوندهایی برای سایتتان است، رتبه‌بندی موتور جستجوی سایت شما و همچنین ترافیک آن را بالا می‌برد.
• بام مارکتینگ (Bum marketing ) : روشی در بازاریابی است که از مقاله‌ استفاده می‌کند اما با مورد بالا متفاوت است. در اینجا شما به دنبال کلیدواژه‌های احتمالی می‌گردید که می‌تواند بر بقیه غالب باشد، مقاله‌هایی در مورد آنها می‌نویسید و آنها را به دایرکتوری‌های مربوط به مقاله، همراه با یک پیوند وابسته‌ به محصولی که می‌خواهید تبلیغ کنید سابمیت می‌کنید.
• بازاریابی تالار گفتگو: انجمن یا تالار گفتگو مکانی است که مردم در آنجا گرد هم می‌آیند و در مورد مسائل خود و استراتژی‌هایی که برای مشکلاتشان دارند بحث می‌کنند. تالارهای گفتگوی بسیاری در اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید ملحق شوید و در بحث مشارکت داشته باشید. بخش اعظم انجمن‌ها امکان یک پیوند بازگشتی به سایت شما را در متن امضای شما فراهم می‌کنند که در زیر پستی که شما تهیه کردید ظاهر می‌شود. این بازاریابی هم ترافیک خوبی ایجاد می‌کند.
• بازاریابی موتور جستجو: این روش دربرگیرنده‌ی بهینه سازی موتور جستجو در خصوص طراحی و محتوای سایت شما است. موتور جستجو از الگوریتم خودش برای رتبه بندی سایت‌ها استفاده می‌کند و وقتی مردم دنبال چیزی هستند این سایت‌ها به عنوان موتورهای جستجویی که آنها را رتبه بندی خواهند کرد به نمایش در می‌آیند. بهینه سازی موتور جستجو یا سئو روش‌هایی هستند که شما به کمک آنها تلاش می‌کنید سایت و محتوایتان را طوری ایجاد کنید تا خوشایند موتورهای جستجو واقع شود. شما یا از سئو کمک می‌گیرید یا از سرویس‌های پرداختی استفاده می‌کنید.
• بازاریابی پرداخت به ازای کلیک ، تبلیغات کلیکی : این یک سرویس پرداختی است که شما هر زمانی که لینکتان کلیک می‌شود به شرکت ارائه کننده خدمت، هزینه پرداخت می‌کنید. این نوع بازاریابی در میان بازاریاب‌های اینترنت نسبتاً محبوب است. فارغ از گوگل و یاهو سرویس‌های متعدد دیگری هم با مدل پرداخت به ازای کلیک در دسترس هستند.
• تبادل لینک: در اینجا یک وبسایت، لینکی را برای سایت دیگری در ازای گذاشتن لینک خودش روی آن سایت قرار می‌دهد. اوایل از این روش با هدف سئو استفاده می‌شد اما یک تغییر در الگوریتم موتور جستجو آن مزیت را از بین برد. اما تبادل لینک، هنوز هم روش قدرتمندی برای ایجاد ترافیک است.
• خریداری لینک: شما می‌توانید جایگاه لینک وبسایتتان را روی سایت دیگر خریداری کنید. انجام این روش برای سئو بسیار متداول است چرا که پیوندهای ورودی که به صورت یک طرفه می‌آیند برای رتبه بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش همچنین در صورتی که سایتی که شما جایگاه لینک را از آن خریداری کردید بسیار پر بازدید باشد، ترافیک شما را بالا خواهد برد.
• آگهی‌نامه: شما می‌توانید سایت خود را روی وبسایت‌های طبقه بندی شده موجود در اینترنت مانند com و USfreeads.com تبلیغ کنید. هر دو نوع رایگان و پرداختی آنها نیز در دسترس است.
• بازاریابی ای‌زین: اشاره دارد به بازاریابی ایمیلی. شما می‌تواند خبرنامه‌ی خودتان یا ای‌زین (Ezine) یا مجله‌ی الکترونیک خودتان را شروع کنید که مشترکین شما بتوانند انتخاب کند که آن‌ها را دریافت کنند یا خیر. ایجاد کردن یک ا‌ی‌زین، بخش اصلی و محوری کسب‌وکار داخلی شما است. شما می‌توانید انتخاب کنید که یک فضای تبلیغاتی را در ای‌زین‌هایی خریداری کنید که سابقه‌ی خوبی دارند. در این صورت، سایت شما با خوانندگان هدفی مواجه می‌شود که شاید دوست داشته باشند مشتریان شما هم بشوند.
• فهرست سازی: این مورد اشاره دارد به ایجاد کردن یک پایگاه داده‌ی‌ متشکل از مشترکین، یعنی کسانی که وقتی در ای‌زین شما شرکت می‌کنند یا در مقابل دادن آدرس ایمیلشان به شما امکان دانلود رایگان دارند، به فهرست آن پایگاه داده وارد می‌شوند. شما می‌توانید با پیشنهادات و آگهی‌های خود با این مشترکین در تماس باشید.
• خریداری لید: چند سرویس پراختی وجود دارد که به شما اسامی و آدرس‌های ایمیل افراد یا لیدها را در قبال پرداخت خواهد داد. این روش تولید لید نامیده می‌شود. این کار توسط آنها از طریق گذاشتن فرم مشارکت شما (فرمی که یک بازدیدکننده به منظور اشتراک پر می‌کند) روی سایت‌های بسیار پر بازدید انجام می‌شود، فرایندی که می‌تواند روی سایت خودتان هم انجام دهید. در واقع شما به طور عادی به ازای لید، باید پول پرداخت کنید.
• بازاریابی ویروسی: در اینجا شما کالای سودمندی مانند ای بوک یا نرم افزار ایجاد می‌کند و به مردم این امکان را می‌دهید که به صورت رایگان آن را ببینید. این کار به گسترش لینک‌های سایت شما و برند شدن سایتتان کمک می‌کند. شما جدا از ای بوک یا نرم‌افزار می‌توانید چند ویدئوی خنده‌دار دار یا ایمیل‌های بامزه هم ایجاد کنید. در واقع به دنیال تهیه‌ی هرچیزی باشید که مردم ترجیح می‌دهند سری بزنند و آن را به اشتراک بگذارند.
• اعلامیه مطبوعاتی ، رپرتاژ آگهی : در اینجا شما یک اطلاعیه‌ی رسمی برای سایتان می‌سازید و آن را به یک یا چند سایت درج اعلامیه مانند com سابمیت می‌کنید. اعلامیه‌ها برای این انجام می‌شوند که آگاهی را در میان بازدیدکنندگان وب ایجاد کنند و در کانال‌ها یا سایت‌های خبری مختلف در اینترنت به نمایش در می‌آیند. همچنین پیوندهای ورودی بالایی هم ایجاد می‌کند. از هر دو نوع رایگان و پرداختی این اطلاعیه‌ها در دسترس هستند.
• سرمایه گذاری مشترک: در اینجا دو یا چند بازاریاب گرد هم جمع می‌شوند و محصول یا خدمتی را به شیوه‌ای که به نفع تمامی آنها باشد تبلیغ می‌کنند. سرمایه‌گذاری‌های مشترک روش بسیار خوبی برای ساختن کسب‌وکار شما هستند زیرا در این روش تلاش‌ها و اقدامات بازاریابی ترکیب می‌شود و نتایج همیشه بیشتر از تلاش‌های فردی است.
• برنامه وابسته: شما می‌توانید برنامه وابسته‌ (affiliate program) خودتان را در جایی راه اندازی کنید که مردم ملحق می‌شوند. در این صورت آنها کالای شما را با لینک تبعیت خودشان تبلیغ خواهند کرد. وقتی که فروشی انجام می‌شود آنها یک کمیسیون هدیه دریافت می‌کنند. شما برای این کار به یک مدیر برنامه عضویت وابسته نیاز خواهید داشت. com یک راه جایگزین آسان پیشنهاد می‌کند.
• بازاریابی حقوق فروش مجدد: شما می‌توانید حقوق مربوط به فروش مجدد محصول خودتان را جایی پیشنهاد کنید، جایی که مردم قادر خواهند بود تا آن را بفروشند و تمام آن پول را نگه دارند. این کار ارزش محصول شما را بالا می‌برد و به ساختن اسم کمک میکند زیرا فروش بیشتری در مقایسه با زمانی که شما خودتان به تنهایی آن را می‌فروشید به دست می‌آورد. این نوع بازاریابی به برند سازی هم کمک می‌کند.
• بازاریابی آراس‌اس: آراس‌اس به معنای هم‌نشری سراسر ساده است و شاید مفهوم سازی کردن آن در ابتدا دشوار باشد. آراس‌اس با فیدهای آر‌اس‌اس کار می‌کند که باید از طریق سایت تولید شوند. افراد می‌توانند در این فیدهای آراس‌اس مشترک شوند و محتوای سایت را از طریق آراس‌اس خوان بازدید کنند. به این طریق مردم قادر هستند تا محتوا را مستقیماً روی دسکتاپ خودشان دریافت کنند. این روش در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتاً جدید است و در پی مشکلات هرزنامه‌ها در بازاریابی ایمیلی واقعاً محبوب شده است.
• بازاریابی وبلاگ: وبلاگ یک مجله آنلاین است که شما می‌توانید به صورت روزانه آن را به روز رسانی کنید. در این روش به یک پلتفرم بلاگینگ مانند ورد پرس یا بلاگر و مانند اینها نیاز دارید و می‌توانید محتوای خود را در سایت آنها منتشر کنید یا میزبان سایت خودتان باشید. وبلاگ‌ها شدیداً در میان بازاریاب‌ها محبوب هستند و موتورهای جستجو فوق‌العاده آنها را دوست دارند. این روش یک ضرورت برای کسب‌وکار شما محسوب می‌شود.
• بوکمارکینگ اجتماعی: این روش، شیوه‌ی نهایی و متمرکز در بازاریابی است. سایت‌های نشانه‌گذاری آنلاینی وجود دارند که مردم می‌توانند از آنها برای بوکمارک کردن مکان‌ها در سایتی که دوست دارند استفاده کنند. شما می‌تواند این دکمه‌های بوکمارکینگ را در سایت یا وبلاگ خودتان به نمایش بگذارید و مردم احتمالاً اگر از سایت شما خوششان بیاید برای بوکمارک کردن عضو می‌شوند. این روش هم ترافیک خوبی ایجاد می‌کند.
• بازاریابی ویدئویی: این روش هم فوق‌العاده جواب می‌دهد. شما می‌توانید یک ویدئو را روی سایت‌هایی که اجازه دارید آپلود کنید. مردم تماشا خواهند کرد و سپس از سایت شما بازدید می‌کنند. این روش به لحاظ نظری به بازاریابی مقاله شباهت دارند اما رسانه مورد استفاده در آنها متفاوت است. یوتیوب، سایت محبوبی است که امکان آپلود ویدئو را به شما می‌دهد.
نتایج جستجوی گوگل یا شبکه های اجتماعی : شما باید بودجه ی تبلیغات آنلاین را کجا صرف کنید؟
رشد کردن یک مبارزه است (اما سال ها طول می کشد).
هر کسی ایده یا روش متفاوتی برای نگرش به آن دارد.
بنابراین بهترین راه برای صرف بودجه ی بازاریابی کدام است ؟ موتورهای جستجو یا رسانه ی اجتماعی؟
هزینه ی تبلیغات در سال ۲۰۱۵ بسیار بالا بوده است، به طور سالانه در بازار آمریکا رشد ۲۶% نشان می دهد، در حالیکه رشد در بودجه های تبلیغات کلیکی PPC از کاربران موجود به رشد حدود ۷۰% به صورت سالانه می رسد (در مقابل تنها ۶% کسب وکارها گزارش می دهند که از تبلیغات جستجو برای اجرای ترافیک وب سایت استفاده می کنند).
هزینه های شبکه های اجتماعی (برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی) در مقایسه، افزایش مداومی دارد، رشد ۲۷% در سال گذشته و انتظار می رود ۲۹% نیز در سال جدید رشد کند (۱۹٫۵ بیلیون دلار).
در موبایل، جستجو هنوز حکمفرماست، گوگل بیش از ۳٫۵ بیلیون جستجو در روز، و برجسته بودن درآمدهای تبلیغات موبایلی ادامه دار است، در مجموع ۳۵% در ایالات متحده، در مقایسه با ۱۷% فیسبوک.
برای یک لحظه آمار را به کنار بگذارید، مدتی در این باره فکر کنید که کدام استراتژی برای شما بهترین بازاریابی است؛ موتورهای جستجو یا شبکه های اجتماعی؟
پاسخ واقعی به این سوال، بیشتر بستگی به طبیعت کسب وکار شما دارد، مشتریان شما و اینکه شما سعی دارید چه چیزی به دست آورید؟
شبکه های اجتماعی
هیچ شکی نیست که رشد رسانه های اجتماعی سریع و توانایی آنها در ارائه ی تبیغات شما به عده ی کثیری از مردم بسیار بالاست.
قدرت آن در تاثیر بر تصمیم کاربر و تبدیل شدن آن به مشتری مطمئناً به خوبی ثابت شده است. (۵۴% از شرکت های (B2B و B2C) در مطالعه ی CMO گفته اند که فروش آنها از طریق رسانه ی اجتماعی است). اما طرفداران تبلیغات جستجویی به نبود “تصمیم خرید” در کاربران رسانه های اجتماعی و در نتیجه اعتماد کمتر اشاره می کنند.
مزایا
• شما نباید مخاطبان خود را حدس بزنید. جنسیت آن ها، سن، موقعیت، کار، دوستان و خیلی بشتر از این ها برای شما فراهم شده است. فهمیدن هدف جمعیت شناختی هرگز آسان نیست.
• تصدیق نظیر می تواند باعث یک تبدیل ثابت شود. ۷۵% از افراد ۱۸ تا ۲۶ سال در شبکه های اجتماعی هنگام تصمیم گیری برای یک محصول از پیشنهادات استفاده می کنند.
• وفاداری به نام تجاری را پرورش می دهد. ۷۱% مشتریان بیشتر دوست دارند تصمیمات خرید را بر اساس آنچه در مورد نام های تجاری در شبکه های اجتماعی کشف می کنند انجام دهند. رسانه ی اجتماعی فرصتی است که مشتریان مادام العمرایجاد کنیم.
معایب
• تعداد بیشتری از مردم پروفایل شبکه ی اجتماعی ندارند. مگر اینکه شما بدانید که مخاطبان هدف شما در رسانه ی اجتماعی هست، شما می توانید هزینه ی تبلیغات را کاهش دهید.
• بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی برای “اجتماعی شدن” در آن هستند، نه برای خرید. در نتیجه، نرخ برگشت (برگشت سرمایه) شبکه های اجتماعی می رود که کمتر از جستجو شود، جایی که قصد بسیار صریح است (یعنی قصد خرید صریح است).
• می تواند وقت گیر باشد، بیش از ۶۴% از بازاریابان دیجیتالی شش ساعت یا بیشتر وقت روزانه ی خود را در رسانه ی اجتماعی صرف می کنند.
• بسیار مشکل است که معیارها را تنظیم کنید و بازگشت سرمایه گذاری (ROI) را تعریف کنید. رسانه ی اجتماعی می تواند برای کسب وکار بهترین باشد، اما با بازگشت مستقیم کم، مشکل است که دقیقا تعیین کنید که آن برای نام تجاری شما چقدر سودآور است.
موتورهای جستجو
جستجو، قدرتمندترین و ردیابی شونده ترین رسانه برای مبلغان دیجیتالی با روش های تست شده جهت تولید ترافیک و اندازه گیری بازگشت و ROI می باشد.
منتقدان در نتیجه ی رقابت شدید، به افزایش هزینه ی PPC در پلتفرم هایی مانند Adwords گوگل اشاره خواهند کرد. در کنار این، تبلیغات جستجویی یکی از محبوب ترین گزینه های تبلیغات باقی می ماند.
مزایا
• بیشتر مصرف کنندگان وقتی نام تجاری شما را در موتور جستجو می بینند، قصد خرید می کنند، در نتیجه ترافیک و بازگشت (سرمایه) شما افزایش می یابد.
• جستجو امکان بازاریابی هدف دار را می دهد. شما نباید به دنبال مخاطبان هدف بروید؛ کلمات کلیدی که آن ها استفاده می کنند مستقیماً به شما خواهند رسید.
• با استفاده از تحلیل ها شما می توانید دقیقا بفهمید که مصرف کنندگان به دنبال چه کلمات و عباراتی هستند و کلمات کلیدی را مطابق آن ها تغییر دهید. ممکن است، برای مثال ۵۰۰۰۰ مصرف کننده به دنبال “مهار کننده ی سگ” باشند، اما بیش از دو میلیون کاربر در جستجوی “ریسمان سگ” باشند.
• اگر شما زمان و تخصص لازم برای افزایش مشخصات سایت در لیست را ندارید، هزینه کردن در تبلیغات روش بخصوصی را برای معرفی نام تجاری و محصولات شما به SERP پیشنهاد می دهد.
معایت
• رقابت شدید است. نیازمند سرمایه گذاری قابل توجه مالی و زمانی است، به ویژه در دنیایی که الگوریتم های SEO به طور مداوم در حال تغییر هستند.
• تضمینی نیست. نشان داده شده است که ۷۵% جستجوگران در صفحه ی اول انتخاب می کنند، اگر نام تجاری شما نتواند در رده های بالاتر رقابت کند، چه در حالت اصلی و چه پرداختی، برخی از کلمات کلیدی مورد استفاده ی شما خارج از محدوده هستند.
• هزینه ها برای رتبه بندی خوب در جستجو صرف می شود، اما با ایجاد لینک و دیگر روش های SEO، ROI و بازگشت سرمایه ی فوری حاصل نمی شود. SEO یک سرمایه گذاری است و مدت زمانی نیاز دارد تا اثرات خود را بگذارد.
بنابراین شما کجا باید بودجه ی بازاریابی را صرف کنید: موتور جستجو در مقابل شبکه های اجتماعی Search vs Social ؟
از زندان پاسخ آزاد بیرون بیایید و پاسخ مسلم بدهید؛ چرا هر دو نه؟ مشتریان شما احتمالاً از هر دو استفاده می کنند و زیرساخت های موجود جستجو و اجتماعی در حال ادغام شدن هستند.
عادات رسانه ای اجتماعی خوب می تواند به افزایش رتبه ی شما کمک کند، در حالیکه تبلیغات شبکه اجتماعی جدید می تواند اطلاعات کلمه ی کلیدی زیاد، مخاطبان هدف و اقدامات رقبا را آشکار کند.
شبکه ی اجتماعی، بعد از همه، در ساخت نام تجاری و ایجاد اعتبار فوق العاده است، در حالیکه جستجو در ایجاد بازگشت سرمایه بهتر است.
اگر یک مشتری نام تجاری شما را در رسانه ی اجتماعی شناسایی کند با احتمال بیشتری بر روی تبلیغات شما کلیک می کند.
استفاده ی باهم، شبکه های اجتماعی و جستجوگرها می تواند سریعتر از مجموع بخش هایی از هریک، باشد.
در پایان لازم به ذکر است که سالها مجریان تبلیغات در حال ارائه راهکار های جدید برای تبلیغات موثر تر هستند و لازم به ذکر است که شرکتی همواره برنده می باشد که از روش های خلاقانه و منحصر به فرد استفاده کند و همواره در طی سالیان روش های جدید تری به روی کار بیاورد.
از این رو یک مشاور تبلیغاتی خبره و با تجربه بهترین گزینه برای شرکت های نوپا می باشد مشاورانی که تمامی ابزار های تبلیغات را داشته باشند و بتوانند بهترین ها را برای کارفرما معرفی کنند.

 

ads

Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-04-08T19:14:26+00:00

درج دیدگاه