تارانتینو به سراغ ژانر وحشت می‌رود

کوئنتین تارانتینو می‌گوید بسیار مایل است فیلمی در ژانر ترس و وحشت بسازد و احتمال زیادی وجود دارد فیلم بعدی او اثری در این ژانر باشد.

بنابرگزارش سینماباکس به نقل از فارس، این فیلم‌ساز ۴۷ ساله سینما در یک گفت‌وگوی تازه اعلام کرد قصد دارد برای ادامه فعالیت‌های هنری خود به سراغ ژانرها و موضوعات جدید برود.

این فیلم‌ساز می‌گوید: «نمی‌خواهم دوباره همان کارهایی را انجام دهم که قبل از این انجام‌شان داده‌ام و دست به تکرار دوباره و دوباره خودم بزنم.»

منتقدان سینمایی در رابطه با این صحبت است که نتیجه‌گیری می‌کنند در آینده نزدیک باید چشم‌انتظار فیلم‌هایی با حال و هوای تازه و متفاوت از این فیلم‌ساز بود.

به گفته تارانتینو: «قبل از این هم گفته‌ام که آن چه را که می‌خواستم انجام دهم، طی سال‌های گذشته انجام داده‌ام. حالا می‌خواهم راه و مسیر تازه‌ای را بروم. برخی ژانرها هستند که دیگر نمی‌خواهم به سراغ‌شان بروم. در مقابل، برخی ژانرها هم وجود دارند که می‌خواهم کار در آنها را تجربه کنم. به همین خاطر، تعجب نکنید اگر فیلم بعدی‌ام یک کار ترسناک باشد.»

در همین رابطه است که این کارگردان پر سر و صدای سینما، به صورت رسمی اعلام کرد اصلاً در فکر ساخت قسمت سوم مجموعه فیلم «بیل را بکش» خود نیست.

با وجود ابراز تمایل تارانتینو برای کارگردانی فیلمی در ژانر ترس و وحشت،وی در حال حاضر هیچ فیلم‌نامه‌ای را برای کارگردانی یک فیلم ترسناک ندارد.

اطرافیان فیلم‌ساز می‌گویند او هم‌اکنون سخت مشغول مطالعه چند فیلم‌نامه مختلف است و معلوم نیست کدام یک از آنها را برای کار انتخاب خواهد کرد.

به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، اهل فن می‌گویند مشخص نیست تارانتینو فیلم بعدی خود را در مقام کارگردان، چه زمانی جلوی دوربین خواهد برد.

صحبت تازه این کارگردان مبنی بر علاقه‌اش برای ساخت یک فیلم ترسناک در حالی بازتاب وسیعی در رسانه‌های گروهی داشته، که او ماه قبل در گفت‌وگویی اعلام کرد فیلم بعدی‌اش دوباره یک وسترن خواهد بود.

تارانتینو همان زمان گفت این فیلم وسترن ادامه‌ای بر «جانگوی از بندر رسته»‌اش نخواهد بود، ولی به ژانر اصیل وسترن وفادار خواهد ماند.

او در این مصاحبه به این نکته اشاره کرده بود که وسترن تازه او بیشتر شبیه یک وسترن ژاپنی (که به فیلم‌های هونشو شهرت دارند) خواهد بود.

اهل فن، حرف‌های تازه تارانتینو را یک تناقض در دیدگاه وی ارزیابی می کنند و می‌گویند آنچه او به تازگی گفته در تضاد با صحبت‌های یک ماه قبل وی است.

منتقدان سینمایی هم به این نکته اشاره می کنند تارانتینو علاقه زیادی به خلق جنجال پیرامون خود و پروژه‌هایش دارد و صحبت‌های متناقض وی را هم باید در همین ارتباط مورد بحث و بررسی قرار داد.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-04-15T11:09:53+00:00

درج دیدگاه