برنامه «معرفی سینمای ایران» در اسپانیا گشايش يافت

برنامه «معرفی سینمای ایران»، به منظور نمایش 9 فیلم ايراني، به همت رايزني فرهنگي كشورمان و همكاري بنیاد سینمایی فارابی و خانه آسیا در فیلموتک اسپانیا گشايش يافت.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، همزمان با سی‌وهفتمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامی ايران، به همت رایزنی فرهنگی ایران و همکاری بنیاد سینمایی فارابی و خانه آسیا، برنامه «معرفی سینمای ایران» با نمایش 9 فیلم ايراني در محل مجموعه فیلموتک اسپانیا گشايش يافت.

در ابتداي اين مراسم، خانم کاترین گواتیئر، مدیر فیلموتک اسپانیا طي سخناني، ضمن تمجید از سینمای ایران، گفت: پس از گذشت سال‌ها كه در فیلموتک اسپانیا، پخش فيلم‌‌هاي ايراني متوقف شده بود، اكنون شاهد نمايش 9 فيلم برتر ايراني هستيم كه از اين رو مي‌توان، رمز و راز و فرهنگ ایراني را مشاهده كنيم.

پس از آن، خانم مننه گرس، مدیر فرهنگ و نمایشگاه‌های خانه آسیا ضمن تقدير از بنیاد سینمایی فارابی و رایزنی فرهنگی ايران، به اهمیت و جایگاه فرهنگی ایران در صحنه جهانی اشاره کرد.

وي ضمن تمجید از جایگاه سینمای ایران، آن را نمادی از یک سینمای موفق ارزیابی کرد که می‌تواند برای مخاطبان غربی جاذبه‌های فراوانی داشته باشد. ایران دارای نقشی بزرگ در تمدن جهانی است

گرس، با اشاره به برگزاری «هفته فیلم» در بارسلون گفت: اين رويداد فرهنگي 12 بهمن‌ماه آغاز و با استقبال فراوان روبرو شده است. به گونه‌اي كه بینندگان فیلم‌هاي ايراني، از هنر سینمای ایران شگفت‌زده شده و در روزهاي پایاني «هفته فيلم»، بسیار مشتاق بودند که فیلم‌های بیشتری از ایران به نمایش گذاشته شود.

توجه به ارزش‌ها و اعتقادات انسانی در انقلاب اسلامي ايران

علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا از ديگر سخنرانان اين مراسم بود كه ضمن قدردانی از همکاری خانه آسیا، فیلموتک اسپانیا و بنیاد سینمایی فارابی در نمایش فیلم‌های ایرانی، گفت: خوشحالیم که در سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران، میزبان شما برای دیدن فیلم‌های جمهوری اسلامی هستیم

وي به ویژگی‌های انقلاب اسلامی ايران اشاره و تصريح كرد: انقلاب ایران، یک انقلاب فرهنگی بود که در سال 1979 به رهبری یک عالم دینی به پیروزی رسید. فرق اساسی این انقلاب با انقلاب‌های بزرگ معاصر، در توجه به ارزش‌ها و اعتقادات انسانی بود.

اسماعیلی ادامه داد: سینمایی که به ارزش‌های انسانی توجه می‌کند، مورد توجه جهانیان قرار گرفته است و در بسیاری از فستیوال‌های مهم جهانی سینما، جوایز ارزنده‌ای را کسب کرده است.

بنابر اعلام اين خبر، برنامه «معرفی سینمای ایران» در اسپانيا با نمايش فیلم «شیفت شب» به کارگردانی «نیکی کریمی» آغاز شد و مقرر شده است تا فیلم‌های «آذر، شاهدخت، پرویز و دیگران»، «تراژدی»، «خداحافظی طولانی»، «قصه عشق»، «طبقه حساس»، «خانوم»، «وعده» و «جزیره رنگین» به نمایش گذاشته شود.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-04-15T15:23:50+00:00

درج دیدگاه