آیا «دراکولا» گیشه را می‌بلعد؟

رضا عطاران از آن دسته بازیگرانی است که در کارنامه هنری‌اش کارگردانی در دو حیطه سینما و تلویزیون را تجربه کرده است و وجه مشترک مضمون اکثر آنها طنز است، این هنرمند چند سالی است که در وادی بازیگری کمدی، بیشتر از قبل درخشیده و توانسته در این راه یکه تازی کند تا جایی که فروش فیلمهایش از چندین میلیارد فراتر رفته است.

حالا این کمدین سینما بعد از ساخت فیلم «رد کارپت»، فیلمی با نام «دراکولا» با ژانر کمدی وحشت را در دستور کار قرار داده، فیلمی که بخش کمدی اش تخصص این بازیگر است و بخش وحشت آن در سینمای ایران و جهان طرفداران بیشماری دارد.

در این راستا نباید به هوشمندی عطاران در پرداختن به موضوع کمدی و وحشت در قالب فیلم شک کرد با انتخاب دقیق بازیگران می‌توان فهمید که باز هم این کارگردان تصمیم دارد گیشه را در تسخیر خود درآورد. از طرفی تهیه کننده فیلم یعنی علی سرتیپی نیز از آن دست سینماگرانی است که کمتر قدمی را بدون برنامه و بی هدف برمی دارد.

البته در سینمای ما کمتر به ژانر وحشت پرداخته شده اما عطاران این ریسک را کرده و به سراغ آن رفته است. حالا باید دید در نهایت تلفیق ژانر کمدی و وحشت چه خروجی را برای این بازیگر-کارگردان خواهد داشت و آیا گوشه‌ای از رونق سینما با این فیلم گرفته خواهد شد؟

در «دراکولا» لوون هفتوان، رضا عطاران، ویشکا آسایش، سیامک انصاری، ژاله صامتی، لیلا بلوکات، امید روحانی، محمود نظر علیان، نیما راد، صادق حسنی و بازیگران خردسال سوگل محرابی و آرش دوست محمدی به ایفای نقش می پردازند.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2016-05-01T11:57:22+00:00

درج دیدگاه