آکادمی اهدای جایزه اسکار فیلم عامه پسند را لغو کرد

آکادمی اهدای جایزه اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا اهدای جایزه اسکار بهترین فیلم عامه پسند را که قرار بود برای اولین بار در نود و یکمین دوره این مراسم رونمایی شود، به تاخیر انداخت. این تصمیم بعد از انتقادها به اعلام ناگهانی این جایزه و مشخص نبودن مقررات مربوط به آثار حائز شرایط گرفته شده است.

آکادمی روز پنجشنبه اعلام کرد بعد از یک جلسه ویژه هیات مدیره، قرار شد ایده اهدای این جایزه در مراسم اسکار پیش رو در ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ بایگانی شود، اما بحث درباره این جایزه جدید بررسی خواهد شد.

در بیانیه آکادمی اسکار توضیح داده شده که اجرای این فکر در حالی که ۹ ماه از سال گذشته «برای فیلم‌هایی که اکران شده‌اند چالش برانگیز شده است.» اما اعلام نکرده تصمیم نهایی درباره این جایزه چه زمانی گرفته می‌شود.

ماه گذشته هیات مدیره آکادمی تأسیس جایزه جدید فیلم عامه پسند یا مردمی را اعلام کرد، اما مقررات یا روند رای گیری درباره این که چه فیلم‌هایی حائز شرایط برای رقابت در این رشته هستند و شیوه انتخاب فیلم‌ها نامشخص باقی ماند.

در حالی که استودیوهای فیلمسازی خود را برای رقابت در فصل جوایز آماده می‌کنند، آکادمی تحت فشار بود که مقررات رشته بهترین فیلم عامه پسند را اعلام کند و در نهایت تصمیم گرفت این جایزه اهدا نشود.

اریک بیلی رئیس آکادمی بعد از این اتفاق از رسانه‌ها انتقاد کرده و گفته انتظار نداشت آنها در برابر ایده اهدای اسکار فیلم عامه پسند اینطور مقاومت کنند.

برای مشاهده مطالب بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2018-09-08T11:12:26+00:00

درج دیدگاه